<
Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

                                     ”Bucharest Fringe”Maratonul  Teatrului  Independent$5F906B1187670648
                                   Ediția a Cincea, București, 2 Octombrie– 11 Octombrie 2015

VINERI, 2 OCTOMBRIE                       
ORA 19.00 Unteatru

de Miguel Delibes – cu Florina Gleznea

ONE Drama
ORA 19.00  Teatrul Act
de Mike Bartlett
Competiție
SÂMBĂTĂ, 3 OCTOMBRIE
ORA 18.00 Unteatru
de Viktor Erofeev – cu Richard Bovnoczki
ONE Drama
ORA 19.00 Godot Café Teatru
după Molière
Competiție
 ORA 21.15 Teatrul de Artă
de Vasili Sigarev
Competiție
DUMINICĂ, 4 OCTOMBRIE
ORA 18.00 Unteatru

de Eugen Jebeleanu

Competiție
 ORA 19.30 Teatrul Odeon
după Henrik Ibsen
Competiție
 ORA 19.00 Teatrul Act
după Ion Creangă – cu Marcel Iureş
ONE Drama
ORA 21.30 Godot Café Teatru
de Radu Iacoban
Competiție
LUNI, 5 OCTOMBRIE
ORA 19.15 Teatrul de Artă
după J.P. Sartre și Shakespeare
Competiție
ORA 20.00 TNB Sala Mică
Chișinău
Spectacol Invitat – Eveniment
ORA 21.00 Unteatru
după Mircea Eliade
Competiție
ORA 22.00 Teatrul Luni, Green hours jazz & theatre- Café
de Mihaela Mihailov – cu Katia Pascariu
ONE Drama
MARȚI, 6 OCTOMBRIE
ORA 19.00 Teatrul Luni, Green hours jazz & theatre- Café
de Matei Vișniec
Competiție
ORA 20.00 M.Ț.R., Clubul Țăranului

de Alexa Băcanu

Competiție
ORA 21.00 Unteatru
cu și de Robert Bălan
ONE Drama
ORA 22.15 Teatrul de Artă
de Andreea Borțun
Competiție
MIERCURI, 7 OCTOMBRIE
ORA 19.00 M.Ț.R., Clubul Țăranului
de Radu Horghidan
Competiție
ORA 20.00 Teatrul de Sufragerie
de Peter Kerek – cu Alina Berzunțeanu
ONE Drama
ORA 21.15 Teatrul de Artă
de Raul Coldea și Petro Ionescu
Competiție
JOI, 8 OCTOMBRIE
ORA 19.30 Teatrul Luni, Green hours jazz & theatre- Café
după Eric Bogosian – cu Toma Dănilă
ONE Drama
ORA 21.15 Teatrul de Artă
de Alina Nelega – cu Nicu Mihoc
ONE Drama
VINERI, 9 OCTOMBRIE
ORA 19.00 Godot Café Teatru
cu și de Florin Piersic Jr.
ONE Drama
ORA 20.00 Teatrul Luni, Green hours jazz & theatre- Café
de Ana-Maria Sandu – cu Nicoleta Lefter
ONE Drama
ORA 21.15 Teatrul de Artă
de Evghenii Grișkoveț – cu Theo Marton
ONE Drama
SÂMBĂTĂ, 10 OCTOMBRIE
ORA 15.00 Godot Café Teatru
de Ivan Vîrîpaev
Competiție
ORA 19.00 Unteatru
de Alina Nelega – cu Cristina Casian
ONE Drama
DUMINICĂ, 11 OCTOMBRIE
ORA 15.00 Godot Café Teatru
de Alexandru Popa
Competiție
ORA 17.00 Unteatru
performance Irinel Anghel
PREMIERĂ în Festival
ORA 18.00 C.N.D.B.
de Andreea Novac
ONE Drama
ORA 20.15 Teatrul de Artă Eveniment

If pop over to this portal you know your way around masking, you can even use that